![]() | 3-5 dagars leveranstid på lagervaror inom Sverige |
![]() | Trygg handel med kort eller Klarna faktura |
![]() | Bra kvalitet och rejält |
![]() | Vår kundtjänst gör alltid sitt bästa för att ge dig bästa service |
Vi gillar att spara pengar och energi, det är det som driver oss att jobba med Wattvaktarna!
Vi gillar också att handla på nätet så vi vet vad som krävs för att få nöjda kunder. Vi älskar mina kunder och strävar hela tiden efter att ge bättre service till Dig!
Wattväktarna.se ägs och drivs av Wattväktarna AB, 559294-7039
0502 -78 44 40
Beräknad lev. 2022-07-07
Ett enkelt och effektivt sätt att skapa skön svalka. Innovas portabla kylaggregat är särskilt utvecklade för det mindre kontorsrummet, sovrummet eller sommarstugan. Det krävs ingen installation, endast ett vanligt eluttag.
Hur fungerar det?
Ditt portabla kylaggregat genererar kyla genom att leda bort värmeenergin via frånluftsslangen. Värmen bör ledas ut ur huset via slangen som därför bör anslutas till en öppning eller ett ventilationshål.
I processen avfuktar aggregatet även luften, vilket ytterligare bidrar till en ökad komfort. Kondensvattnet samlas upp i en behållare och kan därefter antingen förångas ut via frånluftsslangen eller ledas direkt ut eller till avlopp
genom att ansluta en slang (slanganslutning finns, slang ingår ej). För att uppnå maximal effekt bör man avleda vattnet direkt via slang.
Du kan alltid njuta av behaglig kyla – ta med det till sommarstugan
Det smidiga formatet gör att aggregatet lätt smälter in i miljön utan att vara i vägen. Kylaggregaten håller en genomgående hög kvalitet och är genom sin design perfekt anpassade för att förflyttas mellan olika platser.
Med en låg energiförbrukning och ljudnivå samt en hög driftsäkerhet får du en portabel luftkonditionering som kan hjälpa dig med ett behagligt inomhusklimat i olika miljöer.
Inbyggd WiFi
IGPCX-35-1 är utrustad med inbyggd WiFi
så att du enkelt kan se till att exempelvis
sovrummet är svalt när du behöver det,
enkelt och smidigt via en app på din telefon.
Teknisk data
Levereras med DHL Paket då dess vikt överstiger 20kg (gräns för ombud)